Daisy Days - niezwykły pszczyński weekend po raz siódmy

Weekend przed Dniem Matki to w Pszczynie zawsze czas magiczny. A to za sprawą Daisy Days, które w tym roku po raz siódmy odbędą się na terenie miasta. Dawna mieszkanka Pszczyny - księżna Daisy - była kobietą wielu pasji i umiejętności. Stąd narodził się pomysł, aby ikonie miasta poświęcić imprezę, która skupiać będzie różne wydarzenia artystyczno-kulturalne związane z zainteresowaniami księżnej.

I tak oto Daisy Days co roku rozkwitają pięknymi ogrodami na pszczyńskim rynku. Najlepsze gospodarstwa szkółkarskie południowej Polski prezentują swoje pomysły na zagospodarowanie ogrodu i balkonu. Rynek w dzień mieni się kolorami tysięcy roślin, a wieczorem kolorami ogrodów światła - iluminacji na budynkach starówki i ogrodach. Nie brakuje również porad, wykładów i prezentacji. Całości dopełnia kiermasz ogrodniczy z roślinami najlepszej jakości.
Na tym pięknym ogrodowym tle w sobotę odbywa się Nocna Książęca Gra Miejska. To już dziesiąta jubileuszowa edycja zabawy połączonej z poznawaniem historii Pszczyny.
W niedzielę w zabytkowym parku i na starówce będzie można spotkać jeźdźców na pięknych koniach i w bryczkach. To Majówka Konna, która corocznie gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 14 (11 października 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
więcej