Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozgrzała serca Polaków

26 raz zagrała WOŚP. W tym roku zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla szpitalnych oddziałów neonatalogicznych. Ostateczne podliczenie zbiórki odbędzie się na początku marca. Ale już teraz widać, że może być rekord. Po północy na koncie fundacji było bowiem 81 milionów 423 tysiące 542 złote. To prawie o 20 mln zł więcej niż rok temu. Ostatecznie zebrano wtedy ponad 105 milionów złotych na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopedriatycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Zebrane pieniądze przełożą się na sprzęt ratujący noworodki. Fundacja chce wyposażyć szpitale położnicze m.in. w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne czy specjalistyczne aparaty USG.
1
W Pszczynie główną areną WOŚP był rynek, gdzie od południa do wieczora trwały koncerty i licytacje. Na scenie zagrały m.in. Ted Nementh, Blu'Ska, Insekt, Three Generations oraz Jacek Stęszewski z zespołem.
Sala taneczna Pszczyńskigo Centum Kultury zamieniła się na jeden dzień w mobilny salon fryzjersko-kosmetyczny. Specjaliści ze studia Milion za dowolny datek do puszki upinali i modelowali włosy.
Na aukcjach można było licytować m.in. wartościowe i pamiątkowe przedmioty, jak np. rękawiczki WOŚP, pióro burmistrza Dariusza Skrobola i białe pióro starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy, którym podpisał umowę na dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego. Za 500 zł wylicytowano nurkowanie z burmistrzem Pszczyny.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 10 (16 października 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 9, 18 września 2020r.
  • Numer 8, 21 sierpnia 2020r.
  • Numer 7, 24 lipca 2020r.
  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
więcej