Mały żubr czeka na imię!

Zapraszamy do udziału w konkursie na imię dla małego żubra, który 29 maja przyszedł na świat w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Imię musi być „żeńskie” i rozpoczynać się od liter „Pl”. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda!

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imię dla żubra. Cieliczka urodziła się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów 29 maja. Jej matką jest czteroletnia Platanka II.
Krówka cieszy się dobrym zdrowiem, nie opuszcza mamy na krok, ale jest bardzo ciekawska i coraz częściej zagląda w stronę turystów.
Imię musi być „żeńskie” i rozpoczynać się od liter Pl, zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli Planta i Plebejer. Propozycje można przesyłać do 8 sierpnia pocztą elektroniczną na adres mpawlak@pszczyna.info.pl lub pocztą tradycyjną - „Głos Pszczyński”, ul. 3 maja 9, 43-200 Pszczyna.
Każda osoba może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi osobowymi oraz numerem telefonu kontaktowego. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.
Oceny nadesłanych propozycji oraz wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego pomysłu dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny „Głosu Pszczyńskiego”.
Ogłoszenie wyników nastąpi 16 sierpnia. Zwycięzca otrzyma nagrodę o wartości 300 zł. O wynikach poinformujemy na naszej stronie internetowej: www.zubry.pszczyna.pl.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (19 czerwca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
więcej