Nowe pasaże handlowe w ,,Koszarach Ułańskich"

W „Koszarach Ułańskich” do dyspozycji kupców i kupujących oddano nowy pasaż handlowy. Na placu od strony ulicy Stefana Batorego powstało zadaszone targowisko z kilkunastoma funkcjonalnymi stoiskami przygotowanymi do sprzedaży płodów rolnych i produktów lokalnych.

Zakończył się drugi etap modernizacji „Koszar Ułańskich”. - We wrześniu ubiegłego roku w hali głównej oddaliśmy do użytku pasaż handlowy na wzór miejskiej uliczki z dwunastoma lokalami o standardzie gwarantującym optymalne warunki do prowadzenia działalności handlowej. Teraz udostępniamy przestronne targowisko z osiemnastoma stoiskami handlowymi i parkingiem, zapewniającymi bardzo dobre warunki zarówno kupującym, jak i sprzedawcom. Zapraszam na zakupy, również już te świąteczne, a zainteresowanych wynajmem stoisk do kontaktu z kierownikiem targowiska - mówi Jacek Patyk, prezes zarządu Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.
Jednocześnie trwa modernizacja lewego skrzydła koszar, gdzie większość powierzchni handlowych zostanie przeszklona. Zmieni się także kolorystyka elewacji całego obiektu. Zakończenie modernizacji koszar zaplanowano na początek maja.
Projekt modernizacji Centrum Handlowo-Targowego przygotowała Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Inwestycja jest prowadzona przez gminę Pszczyna i spółkę. Jej koszt wynosi blisko 2 mln zł. Z programu „Mój rynek” udało się pozyskać 1 mln zł.
Jednocześnie z uruchomieniem hali głównej wydłużono godziny otwarcia „Koszar Ułańskich”: od poniedziałku do piątku do godz. 17.00, a w soboty do godz. 13.00.
Projekt „Modernizacja Centrum Handlowo-Targowego „Koszary Ułańskie” w Pszczynie” jest współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (13 maja 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
więcej