Bogaty program tegorocznych DAISY DAYS

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca rozpocznie się w Pszczynie sezon wspaniałych plenerowych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich będzie trzecia edycja Daisy Days - imprezy łączącej pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej. Tegoroczna składać się będzie z kilkunastu wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Już dzisiaj gorąco zachęcamy do wpisania daty 23-25 maja do swoich kalendarzy - zapewniamy, że warto! Oto, co nas czeka.

OGRODY DAISY (23-25.05.) - nawiązując do historii księżnej Daisy i jej pasji do ogrodów, wspólnie ze szkółkarzami Regionu Południowego Związku Szkółkarzy Polskich sprawimy po raz drugi, że pszczyński rynek na trzy dni utonie w zieleni i kwiatach. Powstanie wielka wystawa kompozycji ogrodowych, które można będzie bezpłatnie zwiedzać przy dźwiękach muzyki na żywo. Na rynku zagości ponad 10 000 roślin w blisko 500 odmianach. Dodatkowo, w sobotę i niedzielę na scenie odbędą się pokazy i prelekcje na temat urządzania ogrodów na balkonach i wsłuchiwania się w naturę. Wśród wykładowców m.in. dziennikarz telewizyjny Marek Jezierski oraz Józef Broda - multiinstrumentalista i gawędziarz grający m.in. na listkach. Będzie także możliwość zakupu roślin i akcesoriów ogrodniczych na kiermaszu ogrodniczym.

KSIĄŻĘCA GRA MIEJSKA (24.05.) corocznie przyciąga do Pszczyny pasjonatów wesołej rywalizacji i zabawy z historią. Uczestnicy przemierzają ulice naszego miasta, odwiedzają najważniejsze atrakcje i zdobywają punkty. Zwycięzcy nagradzani są atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak vouchery na kolacje, wynajem basenu na wyłączność lub nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów i Urząd Miejski w Pszczynie.

MAJÓWKA KONNA (25.05.) w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.

VON PROMNITZ TOUR (23.-25.05.) - tegoroczna trasa koncertowa, organizowana przez potomków rodziny von Promnitz mieszkających w Stanach Zjednoczonych, została przygotowana specjalnie na obchody Daisy Days w Pszczynie. Wśród wykonawców m.in. 35-osobowy chór Bel Canto z południowej Kalifornii, wokalistka muzyki country Shari Rowe z Arizony oraz wykonawcy pop rockowi Nicki Parks i Joshua Foster z zespołem Manufactured Defects. Koncerty odbędą się w Stajniach Książęcych (23.05.), Muzeum Zamkowym (24.05.) oraz na rynku (25.05.).

FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH (25.05.) - wzdłuż ulicy Piastowskiej organizacje pozarządowe z terenu gminy Pszczyna zaprezentują swoją działalność i dorobek.
Więcej informacji o wydarzeniach DAISY DAYS już wkrótce na stronie internetowej www.daisydays.pszczyna.pl
Impreza odbywać się będzie pod patronatem medialnym Polskiego Radia Katowice, „Dziennika Zachodniego”, portalu naszemiasto.pl, dwutygodników „Głos Pszczyński” i „Pszczyna24.info”, portalu pless.pl oraz miesięcznika „Zieleń to Życie”.
Organizatorami są: Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Muzeum Zamkowe i MORiS.
Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola oraz Związku Szkółkarzy Polskich i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 4 (24 kwietnia 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 3, 27 marca 2024r.
  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
więcej