Emocje bez limitu! Pszczyńskie Centrum Kultury otwarte

Na przełomie 2021 i 2022 roku przy ulicy Bielskiej rozpoczęła się budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Po 22 miesiącach powstał nowoczesny obiekt z salą widowiskową na blisko 500 osób i salą kinową z 116 fotelami. Sale warsztatowe zaprojektowano z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in. tanecznych, wokalnych, malarskich czy ceramicznych.

- Po latach dyskusji, marzeń i wysiłku od 13 lutego 2024 roku możemy cieszyć się ze zrealizowania długo oczekiwanej inwestycji - nowoczesnego centrum kultury z kinem. PCKul nie jest tylko imponującym budynkiem, ale przede wszystkim miejscem, które stanie się sercem kulturalnego życia naszego miasta. Oferta jest adresowana do wszystkich grup wiekowych - dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.
Podczas otwarcia burmistrz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu, w tym projektantom Kozień Architekci, wykonawcy - firmie Budimex SA oraz inspektorom nadzoru z EMC Group Polska SA.
Pszczyńskie Centrum Kultury jest przestrzenią, gdzie odbywać się będą koncerty, spektakle, kabarety i inne wydarzenia kulturalne. To miejsce, gdzie na dużym ekranie zobaczymy najnowsze produkcje filmowe. Program jest bardzo bogaty i zróżnicowany - ten na najbliższe dni jest już dostępny na stronie pckul.pl. Pszczyńskie Centrum Kultury jest również domem lokalnych artystów, oferując liczne wystawy, warsztaty, zajęcia, które rozwijają umiejętności i talenty.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 3 (27 marca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
więcej