Jarmark wielkanocny w pszczyńskim skansenie

1 i 2 kwietnia odbędzie się jarmark wielkanocny, który będzie okazją do zakupu tradycyjnych, świątecznych przysmaków oferowanych przez lokalnych wystawców oraz zaopatrzenia się w ozdoby i dekoracje świąteczne. Do tego bogata oferta warsztatów, koncerty, spektakl teatralny i atrakcje dla dzieci. - Zapraszamy wszystkich miłośników tradycji i lokalnych produktów do pszczyńskiego skansenu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Jarmark wielkanocny to nowe wydarzenie, na które zapraszają powiat pszczyński i Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. 1 i 2 kwietnia, czyli na tydzień przed świętami wielkanocnymi, od godz. 12.00 do 18.00 w pszczyńskim skansenie będzie można posmakować i zaopatrzyć się w tradycyjne produkty oferowane przez koła gospodyń wiejskich i lokalnych producentów, których wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Podczas jarmarku znak jakości otrzymają kolejne produkty, zgłoszone podczas drugiego naboru wniosków do Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcyjne wydarzenia kulturalne i działania artystyczne oraz warsztaty.
W skansenie przygrywać będzie Kapela „Pszczynioki”, wystąpi Zespół Regionalny „Pszczyna”, a w koncercie „Wiosna, ach to ty” zaprezentuje się uzdolniona młodzież Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Organizatorzy zapraszają również na występ duetu na saksofon i pianino Blue Duo, czyli Bartosza Lali i Artura Motyki, którzy zaprezentują się w repertuarze jazzowym oraz zagrają hity polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. Krzysztofa Krawczyka i Zbigniewa Wodeckiego. Oczywiście będzie też coś dla najmłodszych - w niedzielę zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia „Ptasie jaja”.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 8 (23 sierpnia 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
  • Numer 4, 27 kwietnia 2023r.
  • Numer 3, 23 marca 2023r.
  • Numer 2, 23 lutego 2023r.
więcej