Rolnicy z powiatu pszczyńskiego podziękowali za plony

W ostatnią sobotę sierpnia do Ćwiklic zjechali rolnicy z powiatu pszczyńskiego, aby podziękować za tegoroczne plony. Każdego roku dożynki powiatowe odbywają się w innej gminie, w tym ich gospodarzem była gmina Pszczyna.

Msza dziękczynna w kościele pw. św. Marcina rozpoczęła sobotnie uroczystości. Potem barwny korowód przejechał na teren OSP, gdzie starostowie dożynek, Krystyna Witosz i Jerzy Sajdok przekazali gospodarzom powiatu i gminy bochny chleba upieczone z tegorocznego ziarna, symbol rolniczego trudu i urodzaju.
Starosta Barbara Bandoła podziękowała rolnikom za dar chleba powszedniego. - Jak patrzymy, w tym czasie na pola i przechodzimy obok nich to czujemy, że pachną chlebem, tym chlebem, którym dzisiaj się dzielimy. To dzięki ciężkiej pracy rolników, hodowców, leśników i pszczelarzy możemy codziennie zasiadać do stołu z rodziną do wspólnego posiłku - mówiła Barbara Bandoła.
- Dziękujemy za plony, za wszystko, co rolnicy i branże okołorolnicze robią, żebyśmy mogli normalnie funkcjonować, szczególnie w tym trudnym okresie. Musimy sobie zdawać sprawę, że tym chlebem, którym dzielimy się w Ćwiklicach, w Polsce - szczególnie w tej części przylegającej do Ukrainy - będziemy musieli podzielić się dalej - mówił Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (24 listopada 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 19 października 2022r.
  • Numer 9, 22 września 2022r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
więcej