Rolnicy z powiatu pszczyńskiego podziękowali za plony

W ostatnią sobotę sierpnia do Ćwiklic zjechali rolnicy z powiatu pszczyńskiego, aby podziękować za tegoroczne plony. Każdego roku dożynki powiatowe odbywają się w innej gminie, w tym ich gospodarzem była gmina Pszczyna.

Msza dziękczynna w kościele pw. św. Marcina rozpoczęła sobotnie uroczystości. Potem barwny korowód przejechał na teren OSP, gdzie starostowie dożynek, Krystyna Witosz i Jerzy Sajdok przekazali gospodarzom powiatu i gminy bochny chleba upieczone z tegorocznego ziarna, symbol rolniczego trudu i urodzaju.
Starosta Barbara Bandoła podziękowała rolnikom za dar chleba powszedniego. - Jak patrzymy, w tym czasie na pola i przechodzimy obok nich to czujemy, że pachną chlebem, tym chlebem, którym dzisiaj się dzielimy. To dzięki ciężkiej pracy rolników, hodowców, leśników i pszczelarzy możemy codziennie zasiadać do stołu z rodziną do wspólnego posiłku - mówiła Barbara Bandoła.
- Dziękujemy za plony, za wszystko, co rolnicy i branże okołorolnicze robią, żebyśmy mogli normalnie funkcjonować, szczególnie w tym trudnym okresie. Musimy sobie zdawać sprawę, że tym chlebem, którym dzielimy się w Ćwiklicach, w Polsce - szczególnie w tej części przylegającej do Ukrainy - będziemy musieli podzielić się dalej - mówił Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (28 września 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
  • Numer 4, 27 kwietnia 2023r.
  • Numer 3, 23 marca 2023r.
więcej