Święto księżnej Daisy

Weekend przed Dniem Matki to w Pszczynie zawsze czas magiczny. To za sprawą Daisy Days, które w tym roku, po dwuletniej przerwie, po raz dziewiąty odbędą się na terenie miasta.

Daisy Days rozkwitają pięknymi ogrodami na pszczyńskim rynku. Również w tym roku najlepsze gospodarstwa szkółkarskie zaprezentują swoje pomysły na zagospodarowanie ogrodu i balkonu w formie pięknego ogrodu pokazowego. Rynek w dzień mienił się będzie kolorami tysięcy roślin, a wieczorem kolorami Ogrodów Światła - iluminacji na budynkach starówki i ogrodach. Nie zabraknie również porad, wykładów i prezentacji.
W piątkowy wieczór, tuż po oficjalnym otwarciu imprezy, na scenie pojawi się chorwacka „klapa”, czyli tradycyjny męski chór z Kasteli - miasta partnerskiego Pszczyny. Po tym występie na scenę wkroczy Bartas Szymoniak z repertuarem ze swojej najnowszej płyty, a wieczór zakończy się seansem filmowym „Twój Vincent”.
W niedzielę w Zabytkowym Parku Pszczyńskim i na starówce będzie można spotkać jeźdźców na pięknych koniach i w bryczkach. To Majówka Konna, która corocznie gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa.
Niedziela podczas Daisy Days stała się także tradycyjnym świętem najbardziej prężnych pszczyńskich organizacji i stowarzyszeń. To Festiwal Organizacji Pozarządowych na ulicy Piastowskiej. Działalność i dorobek wielu z nich jest bardzo bogaty i warto go poznać.
W tym roku wzbogacony został także program muzyczny. Poza wymienionymi już artystami, w sobotni wieczór na rynku posłuchać będzie można programu operetkowego z udziałem artystów znanych i uznanych na wielu scenach w Polsce i zagranicą. Niedzielne popołudnie zakończy koncert Marcina Staszka z zespołem. Dodatkowo podczas sobotnich i niedzielnych spacerów po rynku będzie można posłuchać na żywo muzyki lokalnych wykonawców oraz laureatów konkursów muzycznych.
Więcej informacji o wydarzeniach DAISY DAYS na stronie www.daisydays.pszczyna.pl
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 7 (21 lipca 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
  • Numer 2, 17 lutego 2022r.
  • Numer 1, 20 stycznia 2022r.
więcej