30. Finał WOŚP! „Przejrzyj na oczy”

W ostatnią niedzielę stycznia po raz kolejny zagrała Orkiestra Jurka Owsiaka. Tegoroczna zbiórka odbywała się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na zakończenie finału na koncie fundacji było 136 282 325 zł. To o blisko 9 mln zł więcej niż w ubiegłym roku!

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają negatywnie na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.
Każdego roku na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych.
W Pszczynie wielkie granie rozpoczęło się już w sobotę w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury od koncertu Ogniska Muzycznego. Potem w spektaklach K.I.C.Z. Musical, Kaftan (nie)bezpieczeństwa oraz Pożądanie zobaczyliśmy aktorów Stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia.
Podczas niedzielnych koncertów wystąpili m.in. soliści Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless”, Studio Tańca Catch The Flow, mażoretki Fresh oraz zespoły: TainT z Pszczyny, Nostradamus z Gliwic, Takatu z Białej Podlaskiej, Popkultura z Warszawy oraz legenda polskiej sceny muzycznej TSA M.N.K.!
Ostateczne podliczenie zbiórki odbędzie się 30 marca.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (26 stycznia 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 15 grudnia 2022r.
  • Numer 11, 24 listopada 2022r.
  • Numer 10, 19 października 2022r.
  • Numer 9, 22 września 2022r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
więcej