W hołdzie tym, którzy nie szczędzili życia w obronie Ojczyzny

Na Placu Zwycięstwa i Wolności odbyły się główne uroczystości związane z 103. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w nich pszczynianie, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i stowarzyszeń oraz harcerze.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Wszystkich Świętych. Następnie ulicami miasta przeszedł marsz na Plac Zwycięstwa i Wolności. Tam odśpiewano cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
W okolicznościowych wystąpieniach zarówno starosta pszczyńska, Barbara Bandoła, jak i zastępca burmistrza Pszczyny, Barbara Sopot-Zembok, mówiły o niepodległości, wolności i trudnej teraźniejszości.
Salwę honorową oddało Kurkowe Bractwo Strzeleckie, które tego dnia obchodziło swoje święto. Z tej okazji samorządowcy podziękowali braciom za uświetnianie uroczystości patriotycznych oraz edukację młodzieży.
Anna Haupka, wokalistka Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, wykonała utwór „Biały Krzyż”. Odśpiewano także „Rotę”.
Samorządowcy, harcerze, bracia kurkowi, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i stowarzyszeń oraz młodzież i dyrektorzy szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (22 września 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
więcej