1 proc. podatku - 100 proc. dobroci!

Wzorem lat poprzednich, zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Nasz powiat od lat plasuje się wysoko w wykazach dotyczących liczby podatników przekazujących 1% podatku. Jednak wciąż nie robią tego wszyscy. Warto więc namówić tych, którzy może nie wiedzą, może nie są do końca przekonani. A warto, by te pieniądze zostały w naszym powiecie. Bo 1% podatku nic nas nie kosztuje. Wystarczy tylko w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać numer KRS organizacji, którą chcemy obdarować, a urząd skarbowy przeleje pieniądze na jej konto.

Usługa Twój e-PIT jest już dostępna
W poniedziałek, 15 lutego ruszyła usługa Twój e-PIT. W ubiegłym roku niemal 85% podatników rozliczyło się elektronicznie. W wyjątkowych sytuacjach, gdy potrzebujemy osobiście wybrać się do urzędu skarbowego, pamiętajmy o rezerwacji wizyty. Obie usługi dostępne są na stronie podatki.gov.pl.
W związku z okresem składania zeznań podatkowych, śląska KAS przypomina o możliwości rozliczenia z urzędem skarbowym bez wychodzenia z domu. W ubiegłym roku już niemal 85% wszystkich zeznań podatkowych trafiło do urzędów skarbowych elektronicznie.
15. lutego po raz kolejny ruszyła usługa Twój e-PIT. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób można złożyć PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38 (usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej).
Z zeznaniem podatkowym przygotowanym przez system można się zapoznać logując się na stronie podatki.gov.pl. Do swoich rozliczeń najłatwiej zalogujemy się korzystając z profilu zaufanego.
Tak przygotowane zeznanie można zaakceptować i przekazać do swojego urzędu skarbowego, zmodyfikować m. in. o przysługujące ulgi i odliczenia czy sposób opodatkowania oraz wskazać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku lub odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.
Jeżeli nie złożymy samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzucimy zeznania przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową, to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane (dotyczy przygotowanych zeznań PIT-37 i PIT-38).
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (28 września 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
  • Numer 4, 27 kwietnia 2023r.
  • Numer 3, 23 marca 2023r.
więcej