Mapa drogowa polskiej energetyki

Degradacja środowiska naturalnego oraz postępujące zmiany klimatyczne to najważniejsze wyzwania współczesnego świata. W Pszczynie, która od lat zmaga się z wysokim zanieczyszczeniem, ponad trzydziestu ekspertów dyskutowało m.in. na temat „zielonych technologii”.

W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku odbyła się pierwsza ogólnopolska debata „Think Eco! Forum - Czyste powietrze, czysta Polska - mapa drogowa polskiej energetyki”. Spotkanie z udziałem przedstawicieli rządu, samorządu, naukowców, instytucji finansowych oraz przedsiębiorców poświęcone było możliwościom połączenia działań odbudowujących gospodarkę z upowszechnianiem „zielonych technologii” i odnawialnych źródeł energii.
Podczas konferencji burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol otrzymał od partnera konferencji, lokalnego producenta, symboliczny czek na kwotę 100 tys. zł na montaż instalacji kotła elektrodowego Eco Power wraz z systemem fotowoltaicznym o mocy 15 kWp.
- Dzięki współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą, a przede wszystkim przedsiębiorstwem, które produkuje piece zasilane energią elektryczną, piec trafi do jednej z naszych placówek oświatowych. Jest to duży dar i udogodnienie dla samej placówki. Prawdopodobnie będzie to jedno z przedszkoli - poinformował burmistrz Dariusz Skrobol.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (22 czerwca 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 12 maja 2022r.
  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
  • Numer 2, 17 lutego 2022r.
  • Numer 1, 20 stycznia 2022r.
  • Numer 12, 16 grudnia 2021r.
więcej