Eko Targi zakończyły się dużym sukcesem

Podczas pierwszej edycji targów żywności i produktów naturalnych, które odbyły się w Koszarach Ułańskich, można było kupić m.in. nabiał kozi i krowi, sery korycińskie, chleby żytnie, tradycyjne wędliny, ryby, tradycyjnie tłoczone oleje, orzechy laskowe i kosmetyki. Nie zabrakło też naturalnych przypraw i ziół, oliwek, kiełek, chałw i wielu innych naturalnych i tradycyjnie wytwarzanych produktów. Co więcej, przygotowano również warsztaty z plecenia toreb na zakupy oraz prelekcje: jak nie produkować śmieci w życiu codziennym?

Dwudniowe targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony producentów i handlowców oferujących produkty ekologiczne, jak i mieszkańców Pszczyny. Na stoiskach targowych, podczas wykładów i degustacji była okazja do bezpośrednich rozmów na temat zdrowej żywności czy też zdrowego stylu życia.
Na targach obecni byli również lokalni producenci, m.in. pierwsza i jedyna w Pszczynie manufaktura wegańskich, ręcznie wytwarzanych kosmetyków naturalnych „BeEco”. Mimo że marka ma dopiero niecałe dwa lata - w branży eko i bio zdobyła już uznanie. Mydło owsiane, bardzo delikatne, dedykowane osobom z problemami skórnymi typu AZS, łuszczyca, egzema zostało wyróżnione przez magazyn „Elle”. Z kolei serum księżnej Daisy „sen o pięknie” otrzymało certyfikat Naturalne Polskie. Na targach marka zaprezentowała nowości z linii „sen o pięknie”. Produkty„BeEco” można kupić codziennie w Koszarach Ułańskich (lewe skrzydło, lokal nr 5).
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 10 (16 października 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 9, 18 września 2020r.
  • Numer 8, 21 sierpnia 2020r.
  • Numer 7, 24 lipca 2020r.
  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
więcej