Laury dla przedsiębiorców

W ostatni piątek września w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego odbyła się gala Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego.

Statuetki wręczono już po raz piąty. - To już wpisane w kalendarz, że spotykamy się z tymi, którzy są solą tej ziemi - mówił, witając zgromadzonych w Sali Lustrzanej przedsiębiorców i samorządowców, starosta pszczyński Paweł Sadza. Na uroczystości obecny był wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk.
W tym roku pośród 16 firm z powiatu pszczyńskiego, które zgłosiły się do konkursu, po uprzedniej wnikliwej ocenie, kapituła konkursu wyłoniła cztery zwycięskie. Złoty Laur w kategorii „Usługi” przyznano Firmie Prywatnej Szlif-Pol Beata Ostrowska z Piasku. W kategorii „Produkcja” nagrodę zdobyły Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania S.A. z Pszczyny, a w kategorii „Handel” nagrodzono PROFI M TEC Bryła Spółka Jawna z Pszczyny. Przyznano także Laur Specjalny w kategorii „Rolnictwo” dla firmy Świerkot sp. z o.o. ze Studzionki.
Podczas gali wręczono również medal „Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego”. Trafił on do Łukasza Piszczka z Goczałkowic-Zdroju. Jak zapewnił Paweł Sadza, piłkarz Borussii Dortmund wciąż jest zameldowany w Goczałkowicach. Nagrodę odebrali jego rodzice.
Jak na galę przystało, nie obyło się bez atrakcji muzycznych. Uroczystość zainaugurował występ Patrycji Kubackiej, której na fortepianie akompaniował Stanisław Leśniewski, a na finał zaśpiewał Andrzej Sikorowski z córką Mają.
zlkg
zl1
Firma Prywatna Szlif-Pol - laureat w kategorii USŁUGI. Firma powstała w 2007 roku. W związku z zapotrzebowaniem branży motoryzacyjnej na usługi szlifiersko-polerskie zapadła decyzja o podjęciu wyzwania i uruchomieniu działalności, która na terenie Śląska na skalę przemysłową nie istniała. Ideą powstania firmy są wyspecjalizowane usługi w zakresie zapewnienia kompleksowej naprawy wyrobów gotowych z tworzyw sztucznych, metalu, i drewna, umiejętność odzysku elementów przeznaczonych do utylizacji oraz przywracanie detali lakierowanych i surowych do powtórnego użytku.
Dynamiczny rozwój firmy jest efektem zagospodarowania niszy rynkowej oraz stosowania innowacyjnych technologii opartych o wiedzę i doświadczenie na niemieckim rynku. Istotnym jest fakt, iż usługi świadczone przez F.P. Szlif-Pol przynoszą znaczne oszczędności produkcyjne u zleceniodawców i dlatego cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem.

Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania S.A. - laureat w kategorii PRODUKCJA.
Korzenie firmy sięgają XIX-wiecznych tradycji rzemiosła masarskiego w Pszczynie. Na terenie, gdzie obecnie znajduje się ZPM Henryk Kania S.A., od lat skupiał się przemysł mięsny. W roku 1990 Henryk Kania wzbogacił tradycyjne rzemiosło o nowoczesne metody przetwórstwa, rozwijając dynamiczne przedsiębiorstwo rodzinne na miarę nowego stulecia.
Dziś Zakłady Mięsne Henryk Kania czerpią z tradycyjnej wiedzy, korzystając z nowoczesnych, efektywnych i przyjaznych naturze technologii. Firma jest znana również poza Polską: wyroby posiadają uprawnienia do eksportu oraz spełniają wymogi systemu jakości wymagane w Unii Europejskiej.

PROFI M TEC - laureat w kategorii HANDEL. Firma PROFIMTEC z siedzibą w Pszczynie jest przedsiębiorstwem produkcyjno-handlowym istniejącym na rynku od stycznia 2006 roku.
Głównymi odbiorcami są klienci z branży: górniczej, hutniczej, energetycznej, budowlanej, transportowej, rolniczej oraz rybołówstwa. Posiadając pozytywne referencje klientów, firma oferuje również szereg indywidualnych zamówień.

Świerkot sp. z o. o. - laureat w kategorii ROLNICTWO. Firma powstała w 1992 roku w wyniku rosnącego zapotrzebowania na świadczenie usług rolniczych. Skala, jakość i elastyczność usług sprawia, że firma jest poważnym partnerem dla wielu odbiorców i nie ma sobie równych. Początkowo zajmowała się jedynie świadczeniem usług rolniczych. W miarę poznawania rynku i jego potrzeb, a także dla zaspokojenia oczekiwań klientów i dla pozyskania nowych, poszerzyła swoją ofertę o sprzedaż i naprawę maszyn, a także specjalistyczny transport sprzętu rolniczego. Jest również dealerem sprzętu następujących marek: Kuhn, Meijer, Tebbe, Horsch, Pichon, Wielton, Mandam.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 2 (6 lutego 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
  • Numer 17, 28 listopada 2019r.
  • Numer 16, 15 listopada 2019r.
  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
więcej