Sportowy świat nagrodzony

Zawodnicy, trenerzy i działacze nagrodzeni za wyniki osiągnięte w 2019 roku oraz za szczególne zaangażowanie w rozwój pszczyńskiego sportu.

Podczas gali, która była okazją do podsumowania 20 lat działalności Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, burmistrz Dariusz Skrobol nagrodził sportowców, trenerów oraz działaczy za wyniki osiągnięte w ubiegłym roku. Nagrodę specjalną - Lwa Pszczyny odebrał Henryk Wita.
- To wyjątkowa chwila, kiedy możemy połączyć rozdanie nagród burmistrza w dziedzinie sportu z takim pięknym jubileuszem, jakim jest 20 lat działalności Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu - mówił burmistrz Dariusz Skrobol. - MORiS zarządza kilkoma obiektami. Ale również wspiera kluby sportowe, trenerów i działaczy. W ostatnich latach kwota, jaką przeznaczyliśmy na różnego rodzaju wsparcie, wyniosła ponad 5 mln zł. To są środki finansowe, które trafiają bezpośrednio do klubów. Mamy ich ponad 40. Mamy także prawie ośmiuset stypendystów we wszystkich dyscyplinach sportowych i blisko siedemset przyznanych nagród. Ale również ogromną liczbę medali rangi ogólnopolskiej, wojewódzkiej i regionalnej, które Państwo przywozicie do Pszczyny. Jest bardzo mocna grupa piłkarzy i żeglarzy, bardzo dobrze funkcjonująca grupa lekkoatletyczna oraz bardzo dobrze rozwijająca się grupa strzelecka. A wszędzie wspaniała, utalentowana młodzież.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 4 (26 marca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
  • Numer 17, 28 listopada 2019r.
  • Numer 16, 15 listopada 2019r.
więcej