Kolejny rekord WOŚP!

W drugą niedzielę stycznia po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmiało: „Wiatr w żagle”. Tym razem zbierano pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wyniki zbiórki przełożą się na najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej czy zakładów diagnostyki obrazowej. WOŚP planuje zakupić m.in. lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C oraz zestawy endoskopowe. Cel finału obejmował również zakup ultrasonografów i echokardiografów dla sal operacyjnych i oddziałów pooperacyjnych. Do tej pory Orkiestra zakupiła dla szpitali sprzęt i urządzenia medyczne za 1,2 miliarda złotych.
Ostateczne podliczenie zbiórki odbędzie się na początku marca. Ale już teraz widać, że może być kolejny rekord. Po północy na koncie fundacji było bowiem ponad 115 milionów złotych. To blisko 23 mln zł więcej niż rok temu (92 mln zł). A nadal można wspierać Orkiestrę.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (19 czerwca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
więcej