Spełnianie marzeń

Nie ma większej satysfakcji niż spełnianie własnych marzeń, o czym dobrze wiedzą uczestnicy tegorocznej wyprawy w Himalaje ze Stowarzyszenia Szkolny Klub Sportów i Turystyki Górskiej i Nizinnej „Wichura” z Pszczyny.

Cała podróż obejmowała okres od 14 do 31 października, na sam trekking przypadło 12 dni. W skład grupy wchodziło 14 osób, w tym 4 kobiety i 10 mężczyzn (młodzież po 18. roku życia i dorośli). Opiekunką i przewodniczką całej grupy była doświadczona himalaistka, uczestniczka i organizatorka wielu wypraw wysokogórskich, zdobywczyni tytułu Śnieżnej Pantery - Aleksandra Dzik z Krakowa. Był też przewodnik oraz pomocnik nepalski.
Punktem honoru Joanny Rozmus-Cader - prezes „Wichury”, było ułatwienie młodzieży od strony finansowej udziału w wyprawie, toteż poszukiwała wcześniej sponsorów. Dwanaście firm i zakładów, głównie z Pszczyny, wspomagało tę górską eskapadę. Znalazły się też osoby, które, jako wolontariusze i opiekunowie, zechcieli dzielić się odpowiedzialnością za młodzież i opieką nad uczestnikami wyprawy.
Pani Joanna zastanawiała się, czy w trudnych, nowych dla wszystkich warunkach, uda się utrzymać dobre, bezkonfliktowe relacje, nie było, jak się okazało, najmniejszego powodu do takich obaw. Już pierwszego dnia nastąpiło pełne porozumienie i ta przyjazna atmosfera utrzymywała się przez cały czas pobytu, mimo że uczestników dotykały katary, bóle gardła czy inne objawy przeziębienia. Integracja między dorosłymi i młodymi ludźmi dokonała się bardzo szybko, sprzyjała temu nie tylko wspólnota dążeń w osiąganiu celu, czyli poszczególnych punktów marszruty, ale także pobyt i wspólne posiłki spożywane w tzw. lodgach, czyli nepalskich schroniskach (rodzaj baraków).
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (13 maja 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
więcej