Biegali i maszerowali dla hospicjum

W drugą sobotę października odbyła się czwarta edycja nocnego biegu po Pszczynie. Na starcie stanęło 682 biegaczy i kijkarzy (nordic walking). Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi - puchary i nagrody finansowe ufundowane przez sponsora. Wpisowe od każdej zawodniczki i zawodnika przekazano na budowę Domu Ojca Pio w Pszczynie.

„Lotanie po ćmoku”, bo i tak nazywany jest ten bieg, to niepowtarzalna okazja, by na blisko siedmiokilometrowej trasie dać się zaskoczyć atrakcjami wizualnymi i muzycznymi w scenerii zabytkowej części miasta i parku zamkowego.
Pierwsi wystartowali biegacze, a wśród nich burmistrz Dariusz Skrobol. Chwilę później zawodnicy nordic walking. Czekało na nich wiele atrakcji. Na ulicy Bolesława Chrobrego Pszczyńska Grupa Motocyklowa przygotowała flary świetlne, zaś pięćset metrów dalej mini pokaz dała grupa Phoenix Poi Grup. Obok skansenu sportowców dopingował Zespół Regionalny Pszczyna, a przy lodowni tancerze prowadzeni przez Iwonę Tchórzewską z grupy PCKul Tańczy. Z kolei w okolicach zagrody żubrów oraz na ul. Piastowskiej ustawiono stanowiska DJ-skie. Przy Muzeum Zamkowym na zawodników czekała Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego w Pszczynie pod kierownictwem Adama Barona.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (17 stycznia 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
  • Numer 17, 28 listopada 2019r.
  • Numer 16, 15 listopada 2019r.
  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
  • Numer 13, 20 września 2019r.
więcej