Stara Wieś gościła gospodarzy z całej gminy

W drugą niedzielę września rolnicy z gminy Pszczyna podziękowali za zbiory. Gospodarzem tradycyjnych dożynek było osiedle Stara Wieś. Organizacja święta plonów była dużym wyzwaniem. Ale wszystko się udało, nawet pogoda poprawiała się z godziny na godzinę. A pięknie przystrojone posesje oraz wysoka frekwencja dopełniały obrazu bardzo dobrze przygotowanej imprezy.

Dożynki rozpoczęła msza dziękczynna za ukończenie żniw i prac polowych w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Potem barwny korowód z udziałem orkiestry KWK „Pniówek” przeszedł na ul. Zbożową, gdzie starostowie dożynek, Katarzyna Kasza i Łukasz Wozik, przekazali zastępcy burmistrza Barbarze Sopot-Zembok oraz zastępcom przewodniczącego Rady Miejskiej, Markowi Dutkowskiemu i Jackowi Kubisowi chleb upieczony z tegorocznego ziarna, symbol rolniczego trudu i urodzaju.
Na uczestników święta plonów czekało wiele atrakcji, m.in. występ dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7, koncert chóru „Cantemus”, który w tym roku obchodzi dziesięciolecie działalności czy też zabawa dożynkowa z zespołem „Medium”, a także wystawa maszyn rolniczych, ptaków ozdobnych i pokazy konne. Gwiazdą wieczoru był Mariusz Kalaga.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (19 czerwca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
więcej