Daisy Days

W majowy weekend (17-19 maja) po raz kolejny odbyła się impreza, która pod jedną marką łączy wiele form aktywności artystyczno-kulturalnej - Daisy Days. Jej charakterystyczną wizytówką są Ogrody Daisy.

Dawna mieszkanka Pszczyny - księżna Daisy - była kobietą wielu pasji i umiejętności. Stąd narodził się pomysł, aby ikonie miasta poświęcić osobną imprezę. I tak od piątku do niedzieli rynek tonął w zieleni i kwiatach. Najlepsze gospodarstwa szkółkarskie południowej Polski przygotowały piękne aranżacje ogrodowe. W dzień rynek mienił się kolorami tysięcy roślin, a wieczorem kolorami ogrodów światła - iluminacji na budynkach starówki i ogrodach. Miłośnicy roślin mieli również okazję wysłuchać profesjonalnych prelekcji specjalistów na tematy związane z pielęgnacją i uprawą kwiatów.
Jak każdego roku, mocnym punktem Daisy Days były imprezy towarzyszące, m.in.: Nocna Książęca Gra Miejska, Majówka Konna czy też Festiwal Organizacji Pozarządowych. Wyjątkowo bogaty program przygotowano dla melomanów. W piątek był to koncert orkiestry kameralnej z Bergisch Gladbach składającej się z artystów trzech krajów: Polski, Niemiec i Izraela. A w sobotę występ Neville Petera z USA - niewidomego artysty wykonującego muzykę gospel i jazz.
rynekkoncert
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 13 (20 września 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
  • Numer 7, 9 maja 2019r.
więcej