Akademia im. Łukasza Piszczka rozpoczyna swoją działalność

Podpisano umowę o współpracy pomiędzy Fundacją Akademia Łukasza Piszczka a Borussią Dortmund. Na konferencji prasowej, która odbyła się w goczałkowickim Urzędzie Gminy, obecni byli Łukasz Piszczek - piłkarz Borussii Dortmund oraz Carsten Cramer - dyrektor marketingu i sprzedaży BVB.

Fundacja Łukasza Piszczka w oparciu o zmodernizowaną bazę sportową w Goczałkowicach tworzy z klubem piłkarskim Borussia Dortmund Akademię Piłkarską dla dzieci i młodzieży. To pierwsza tego typu szkółka klubu z Dortmundu poza granicami Niemiec.
Wybór miejsca nie jest przypadkowy. - Jak wiecie, Goczałkowice są mi bliskie. To tutaj się wychowałem, to między innymi tutaj kształtował się mój charakter, który doprowadził mnie do miejsca, w którym jestem. W pewnym momencie poczułem, że chciałbym się jakość odwdzięczyć. Jako fundacja pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem byłoby utworzenie akademii piłkarskiej właśnie tutaj przy udziale jednego z największych europejskich klubów, z którym tak bardzo zżyłem się w ostatnich latach - mówił Łukasz Piszczek, prezes zarządu fundacji. - Obecny tutaj Carsten, kiedy przedstawiliśmy mu nasz projekt, był bardzo pozytywnie do niego nastawiony i spodobał mu się. Borussia Dortmund to wielki klub i globalna marka, ale jeszcze nigdy nie utworzyła swojej akademii poza granicami Niemiec. Mamy więc do czynienia z akademią BVB, która będzie pierwsza na świecie, i jest mi bardzo miło, że będzie nosiła moje imię.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 13 (20 września 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
  • Numer 7, 9 maja 2019r.
więcej