„Zielony tydzień” w Berlinie

Starostwo Powiatowe i Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej uczestniczyły w największych na świecie targach żywności, rolnictwa i ogrodnictwa - Grüne Woche w Berlinie.

„Zielony tydzień” to wydarzenie organizowane cyklicznie od 1926 roku. Początkowo było to zaledwie kilka stoisk, lecz w miarę upływu czasu i wzrostu zainteresowania zdrową żywnością oraz specjalnościami kuchni regionalnej liczba wystawców tylko rosła. Dzisiaj ponad 1 700 wystawców z 65 krajów zajęło przeszło 115 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni terenów targowych. Szacuje się, że berlińskie hale odwiedziło blisko pół miliona osób.
Targi to również idealna okazja, by zachęcić zwiedzających do poznania dziedzictwa kulinarnego i kulturowego różnych krajów. Lokalne specjały oraz walory turystyczne ziemi pszczyńskiej prezentowane były przez dwa dni na stoisku powiatu Anhalt-Bitterfeld. - Razem z Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaproszenie do udziału w targach otrzymaliśmy od naszego partnerskiego powiatu Anhalt-Bitterfeld, który również prezentował się na tym wydarzeniu. Dzięki temu mieliśmy okazję pokazać, jak piękna i różnorodna jest ziemia pszczyńska. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających - podkreśla starosta Barbara Bandoła. 
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (22 czerwca 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 12 maja 2022r.
  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
  • Numer 2, 17 lutego 2022r.
  • Numer 1, 20 stycznia 2022r.
  • Numer 12, 16 grudnia 2021r.
więcej