Poręba nie zawiodła!

W ostatnią niedzielę sierpnia rolnicy z gminy Pszczyna podziękowali za tegoroczne plony. W tym roku gospodarzem dożynek była Poręba. Organizacja święta plonów była dużym wyzwaniem dla najmniejszego sołectwa w gminie. Ale wszystko się udało, nawet pogoda poprawiała się z godziny na godzinę. A pięknie przystrojone posesje oraz wysoka frekwencja dopełniały obrazu bardzo dobrze przygotowanego święta.

Dożynki rozpoczęła msza dziękczynna za ukończenie żniw i prac polowych w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego odprawiona przez ks. proboszcza Stanisława Musioła. Potem barwny korowód przeszedł na boisko, gdzie starostowie dożynek Barbara Białas i Marek Goraus przekazali burmistrzowi Pszczyny, Dariuszowi Skrobolowi oraz radnemu Rady Miejskiej, Stanisławowi Gorausowi chleb upieczony z tegorocznego ziarna, symbol rolniczego trudu i urodzaju.
- Moment przekazania chleba jest zawsze momentem bardzo emocjonalnym. Razem z radnymi Rady Miejskiej od lat staramy się dzielić ten chleb sprawiedliwie. Dziękuję za wasz trud i życzę, jak była mowa w dzisiejszej ewangelii, żeby zawsze te konwie były pełne waszej pracy. Życzę wam, aby takie lata, jak to, były coraz częściej, a katastrof pogodowych było jak najmniej - mówił burmistrz Dariusz Skrobol, który był pod wrażeniem ogromnego zaangażowania mieszkańców Poręby w przygotowanie święta.
Rolnikom za ciężką pracę i poświecenie podziękował również Stanisław Goraus. - Dziękuję wszystkim rolnikom za zbiory i tegoroczny trud. Dziękuję naszym rolnikom, którzy się bardzo zaangażowali w przygotowanie tego święta. Powiem szczerze, miałem do środy obawy, czy się to wszystko uda. Jednak mieszkańcy Poręby pokazali, że można na nich liczyć. Myślę, że państwo wysoko ocenili i korowód i wystrój naszej wsi. Dziękuję panu burmistrzowi za to, że dożynki odbywają się u nas, bo byli inni chętni.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 14 (11 października 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
więcej