Dni Pszczyny: kto wystąpi?

Miuosh, Agnieszka Chylińska, Czerwone Gitary oraz Kombii to wykonawcy, którzy wystąpią na tegorocznych urodzinach miasta. W przedostatni weekend sierpnia zagrają również pszczyńscy artyści: InSect, now oraz Koszau. Jak co roku, impreza będzie miała charakter rodzinnego święta.

W sobotę przed publicznością wystąpią Miuosha i Agnieszka Chylińska. Dzień później znane z wielu przebojów zespoły Czerwone Gitary oraz Kombii. Na tych koncertach spotka się kilka pokoleń fanów.
Wprawdzie główna scena stanie w parku, ale również starówka będzie tętnić życie. Zaplanowano m.in. cieszący się ogromną popularnością Festiwal Pszczyńskich Maszketów „Chochla 2018”, podczas którego Koła Gospodyń Wiejskich będą jak co roku „warzyły” najlepiej jak potrafią. To prawdziwe święto kuchni regionalnej ziemi pszczyńskiej.
Nie zabraknie również wydarzeń sportowych, m.in. regat żeglarskich, zawodów strzeleckich czy turniejów piłki nożnej.

Drodzy Państwo,
święto naszego miasta niewątpliwie jest okazją do tego, aby spotkać się całymi rodzinami, z sąsiadami, przyjaciółmi i wspólnie spędzić Dni Pszczyny.
Tradycyjnie już przygotowaliśmy różnorodny program, tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie. W sobotę zobaczymy Agnieszkę Chylińską oraz Miuosha. W niedzielę na głównej scenie w parku pszczyńskim wystąpią: Czerwone Gitary, Kombii, a także znakomita orkiestra Brevis z Ukrainy, która zaprezentuje widowiskowy program „Legendy rock symfonicznie”.
Trzeci weekend sierpnia jest okazją do promocji naszego dziedzictwa kulinarnego - w trakcie Festiwalu Pszczyńskich Maszketów przeprowadzony zostanie konkurs śląskiej kuchni.
Zapraszam gorąco do udziału w licznych imprezach towarzyszących, które od wielu lat odbywają się podczas Dni Pszczyny. Dziękuję wszystkim organizacjom, które aktywnie włączają się we współorganizację największej pszczyńskiej imprezy.
Stwórzmy niezwykły klimat. Mieszkańcy i turyści wielokrotnie pokazywali, że potrafią bawić się bezpiecznie, tworząc niezapomnianą atmosferę

Burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (22 czerwca 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 12 maja 2022r.
  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
  • Numer 2, 17 lutego 2022r.
  • Numer 1, 20 stycznia 2022r.
  • Numer 12, 16 grudnia 2021r.
więcej