Pierwszy krok PLKS-u

Siatkarki PLKS Pszczyna wygrały pierwszy mecz pierwszej rundy play off, pokonując na wyjeździe AGH Kraków 3-1. Do awansu potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa. Kolejne spotkanie miało odbyć się 11.marca w Pszczynie, ale w środowe popołudnie z siatkarskiej centrali przyszła informacja o odwołaniu meczu.

Przedsmak baraży podopieczne Jarosława Bodysa mogły poczuć w ostatnim meczu rundy zasadniczej, kiedy na parkiecie hali przy ul. Zamenhofa zwyciężyły 3-1 (25-20, 25-19, 22-25, 25-21). Pszczynianki zajęły więc pierwsze miejsce, i wcześniej wiedziały już, że to krakowianki będą ich przeciwniczkami. Oba zespoły znały się więc bardzo dobrze, ale to nasze zawodniczki są zdecydowanymi faworytkami tej rywalizacji (AGH zajęła piąte miejsce i w barażach gra tylko dlatego, że nie występuje w nich SMS II PZPS Szczyrk). Potwierdzenie tego mieliśmy w pierwszych dwóch setach krakowskiej konfrontacji, kiedy PLKS wygrał 25-19 i 25-16. W końcówce trzeciej partii przyjezdne popełniły jednak zbyt wiele błędów własnych i mimo prowadzenia przez większość seta, ostatecznie przegrały 26-28. W czwartej odsłonie wszystko znów wróciło do normy i skończyło się 25-19.
PLKS zagrał w tym meczu w składzie: Katarzyna Boroń, Natalia Krzempek, Marta Jędrysik, Magdalena Kluza, Agata Kozioł, Martyna Kołodziej oraz Martynika Robel (libero), Joanna Pyrek, Urszula Lorenc, Paulina Dyc i Wiktoria Kubik.
W sobotę 11.marca o godz. 18.00 w Pszczynie miało dojść do drugiego meczu (i ewentualnie w niedzielę o 11.00 do trzeciego - do awansu potrzeba dwóch zwycięstw), lecz w środę napłynęła wiadomość z PZPS o odwołaniu tych spotkań. Nowe terminy nie są jeszcze znane, podane zostaną w przyszłym tygodniu.