PLKS zacznie w Mysłowicach

W ostatnią sobotę września zainaugurowane zostały rozgrywki w czwartej grupie drugiej ligi kobiet w nowym sezonie. PLKS Pszczyna pauzował, a pierwszy ligowy mecz podopieczne Jarosława Bodysa rozegrają 1.października na wyjeździe z Silesia Volley MSK Mysłowice.

Poprzedni sezon zakończył się dla pszczyńskich kibiców sporym niedosytem. PLKS był bowiem organizatorem turnieju finałowego o awans do pierwszej ligi, i wszyscy liczyli, że na 40-lecie żeńskiej siatkówki w mieście, zespół powróci do pierwszej ligi. Jednak finałowy występ okazał się totalną klapą, bowiem gospodynie przegrały wszystkie trzy mecze i zajęły ostatnie miejsce.
Nic więc dziwnego, że latem w klubie doszło do istnej rewolucji kadrowej. Na stanowisku trenera Mariusza Błaszczyka zastąpił doskonale znany w Pszczynie były szkoleniowiec PLKS Jarosław Bodys (już raz wywalczył z zespołem awans do pierwszej ligi), który wrócił po wycofaniu z rozgrywek żeńskiej drużyny Jastrzębia Boryni (gdzie przed dwoma laty przeniesiona została pierwszoligowa sekcja PLKS). Bodys, który na co dzień jest pracownikiem naukowym Zakładu Siatkówki w katowickiej AWF, był częstym gościem hali POSiR w poprzednim sezonie.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 3 (27 marca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
więcej