Indeka i Fiedeń wicemistrzami Polski

Dwa srebrne medale przywieźli z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu lekkoatleci LKS-u Pszczyna. Sylwia Indeka została wicemistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów, a Natan Fiedeń - na 300 metrów.

Indeka przystępowała do rywalizacji w biegu na półtora kilometra wśród juniorek jako jedna z głównych pretendentek do mistrzostwa. Na swoim koronnym dystansie 1500 metrów Sylwia zaczęła w pełni skoncentrowana, ale zwolnienie mocnego tempa biegu w połowie dystansu okazało się bardziej na rękę szybszej na finiszu Aleksandrze Hołdzie z Maratonu Świnoujście. Na ostatniej prostej zawodniczki stoczyły pasjonującą walkę.Na mecie zawodniczka z Pomorza Zachodniego osiągnęła czas 4:29:49 i pokonała pszczyniankę zaledwie o pięć setnych sekundy! Jednak Sylwia i tak z wynikiem 4:29:54 poprawiła swój dotychczasowy najlepszy wynik w zawodach halowych.
Jeszcze większych emocji dostarczył start Natana Fiednia w biegu na 300 metrów juniorów młodszych, który w biegu finałowym stoczył pasjonujący bój z Tymoteuszem Zimnym z Baszty Szamotuły. Nie tylko o tytuł Mistrza Poski, ale jak się też później okazało - o rekord Polski!
Dzień wcześniej bowiem, w biegach eliminacyjnych, Fiedeń wygrywając swoją serię eliminacyjną uzyskał wynik 35,16. Z kolei Zimny poprawił rekord Polski sprzed czterech lat z rezultatem 34,69.
Bieg finałowy, a szczególnie sam finisz wyglądał fantastycznie (zresztą można go już znaleźć w internecie na kanale youtube lub na profilu PZLA na Instagramie). Ostatecznie obaj zawodnicy na mecie niedzielnego finału uzyskali czas lepszy od sobotniego rekordu - Tymoteuszowi Zimnemu z Szamotuł zmierzono czas 34,38s, natomiast Natanowi Fiedniowi - 34,43s, a więc także o pięć setnych gorszy - podobnie jak Sylwia Indeka...
Blisko sprawienia dużej niespodzianki była natomiast juniorka młodsza pszczyńskiej Iskry Natalia Mach. Podopieczna trenera Marka Bieli po zdobyciu tytułu halowej mistrzyni Śląska w trójskoku zaliczała się do jednej z głównych faworytek mistrzostw. Z wynikiem 11,52m do ostatniej serii plasowała się na podium. Jednak na koniec, mimo najdłuższego skoku, minimalnie spaliła, a jedna z jej konkurentek zdecydowanie pobiła rekord życiowy, co pozbawiło Natalię pierwszego medalu w zawodach ogólnopolskich. Ale to i tak ogromny sukces młodej pszczynianki, która trenowanie trójskoku zaczęła ledwie kilka miesięcy temu!
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 3 (27 marca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
więcej