Zmiany trenerów w klasie A

Już pod koniec rundy jesiennej z niektórych naszych klubów występujących w klasie A dochodziły głosy, że szykują się zmiany na stanowiskach trenerskich. Pierwsze dni grudnia przyniosły... pierwsze konkrety.

Jako pierwszy z pracy w LKS Wisła Wielka zrezygnował Stanisław Bielenin. Doświadczony szkoleniowiec, który w czerwcu 2013 roku osiągnął najlepszy wynik w ponad 60-letniej historii klubu - 3 miejsce w rozgrywkach klasy A (wiślanie zdobyli tyle samo punktów, co awansujący do "okręgówki" Ogrodnik Cielmice, ale w bezpośrednich meczach byli gorsi o... jedną bramkę!), już wcześniej narzekał na niezadowalającą frekwencję nie tylko na treningach, ale również na meczach. Otwarcie mówił o propozycjach z klubów powiatu bielskiego i pszczyńskiego (sam mieszka w należących już do Małopolski Brzeszczach).
I nie było trzeba długo czekać... Szkoleniowcem LKS Rudołtowice-Ćwiklice przestał być Szymon Stawowy, który łączył funkcję trenera drużyny A-klasowej z prowadzeniem B-klasowych rezerw pszczyńskiej Iskry. Teraz Stawowy ma się skupić tylko i wyłącznie na prowadzeniu zaplecza pszczyńskiego klubu, który prowadzi w klasie B i walczyć z nim o awans. Ale również czeka go dalsze kształcenie - jako posiadacz licencji PZPN A z odpowiednim stażem może rozpocząć kurs trenera UEFA A w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej, z czego zamierza skorzystać.
A na stanowisku trenera w Rudołtowicach-Ćwiklicach zastąpi go nie kto inny, jak Bielenin, który tym razem do pracy będzie miał przysłowiowy "rzut beretem".
Kolejnym klubem, który stracił szkoleniowca jest LKS Czarków. Bogusław Tan mimo nie najgorszego początku skończył jesień z zespołem na ostatnim miejscu w klasie A, w ostatnich meczach borykając się ze sporymi kłopotami kadrowymi. Również on nie musiał długo czekać na ofertę pracy - w styczniu rozpocznie kolejny etap swej szkoleniowej przygody, a jego nowym klubem będzie... LKS Wisła Wielka.
Jedynie w Czarkowie na dziś nie ma nowego szkoleniowca, chociaż przewijają się nazwiska różnych kandydatów. Między innymi Henryka Wity, przez wiele lat trenera LKS Stara Wieś, a ostatnio grup młodzieżowych w Iskrze. Ale trener Wita już jakiś czas temu powiedział, że nie jest zainteresowany pracą z seniorami, i raczej trudno, aby zmienił zdanie...
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 3 (27 marca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
więcej