Katarzyna Gawlak wicemistrzynią Polski

Zawodniczka LKS Pszczyna Katarzyna Gawlak została wicemistrzynią Polski juniorek w biegu na 2 kilometry podczas zawodów, które odbyły się w minioną sobotę w Kołczewie koło Międzyzdrojów.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych odbyły się na terenach pola golfowego Amber Balic. Towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda, a świetnie przygotowana trasa wiodła przez niezwykle trudne i pofałdowane tereny. Wszystkie biegi rozgrywane były na jednokilometrowej, niezwykle wymagającej pętli z licznymi zbiegami i podbiegami. Dla Katarzyny Gawlak to drugie tegoroczne srebro - wcześniej została wicemistrzynią Polski w hali na 800 metrów. Tym razem Kasia kontrolowała poczynania swoich rywalek, biegnąc w czołówce. Na bardzo trudnym 150 metrowym podbiegu, który kończył każdą pętlę i prowadził do mety, zaatakowała z 5-6 miejsca, zdobywając srebro.
Druga reprezentantka LKS-u i pretendentka do medalu - Sylwia Indeka - nie miała tyle szczęścia. W biegu na 2 kilometry juniorek młodszych pszczynianka będąc w czołówce jeszcze na 150 metrów do mety, opadła z sił, zatrzymała się, ale wkrótce kontynuując bieg udało się jej zająć 12 miejsce. Pomimo odległego jak na możliwości Sylwii miejsca, zawodniczka doskonale zaprezentowała się w trakcie biegu na mistrzostwach, tym bardziej, że z powodu poważnej kontuzji miała sześciotygodniową przerwę w treningach, nie startowała też w mistrzostwach w hali.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (19 czerwca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
więcej