Katarzyna Gawlak wicemistrzynią Polski

Zawodniczka LKS Pszczyna Katarzyna Gawlak została wicemistrzynią Polski juniorek w biegu na 2 kilometry podczas zawodów, które odbyły się w minioną sobotę w Kołczewie koło Międzyzdrojów.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych odbyły się na terenach pola golfowego Amber Balic. Towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda, a świetnie przygotowana trasa wiodła przez niezwykle trudne i pofałdowane tereny. Wszystkie biegi rozgrywane były na jednokilometrowej, niezwykle wymagającej pętli z licznymi zbiegami i podbiegami. Dla Katarzyny Gawlak to drugie tegoroczne srebro - wcześniej została wicemistrzynią Polski w hali na 800 metrów. Tym razem Kasia kontrolowała poczynania swoich rywalek, biegnąc w czołówce. Na bardzo trudnym 150 metrowym podbiegu, który kończył każdą pętlę i prowadził do mety, zaatakowała z 5-6 miejsca, zdobywając srebro.
Druga reprezentantka LKS-u i pretendentka do medalu - Sylwia Indeka - nie miała tyle szczęścia. W biegu na 2 kilometry juniorek młodszych pszczynianka będąc w czołówce jeszcze na 150 metrów do mety, opadła z sił, zatrzymała się, ale wkrótce kontynuując bieg udało się jej zająć 12 miejsce. Pomimo odległego jak na możliwości Sylwii miejsca, zawodniczka doskonale zaprezentowała się w trakcie biegu na mistrzostwach, tym bardziej, że z powodu poważnej kontuzji miała sześciotygodniową przerwę w treningach, nie startowała też w mistrzostwach w hali.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 16 (15 listopada 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
więcej