Młodzież Krupińskiego i Iskry najlepsza w hali

W niedzielę 7 stycznia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrany został turniej finałowy XVI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy Ziobro S.C. Wśród żaków i orlików zwyciężał Krupiński Suszec, natomiast w kategorii młodzików triumfowała Iskra Pszczyna.

W trzech turniejach eliminacyjnych, które odbyły się w listopadzie i grudniu, zagrały 42 drużyny z 21 klubów i szkółek piłkarskich, działających na terenie powiatu pszczyńskiego. Do finału awansowały po cztery najlepsze w każdej kategorii wiekowej. Iskra Pszczyna miała swoich przedstawicieli we wszystkich kategoriach, Krupiński Suszec i KEJBI Pawłowice awansowały w dwóch kategoriach, a po jednym przedstawicielu wprowadziły LKS Czarków, LKS Wisła Wielka, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka oraz LKS Goczałkowice-Zdrój.
Niedzielne finały rozpoczęły się od rywalizacji w najmłodszej kategorii wiekowej żaków U8/U9 (zawodnicy urodzeni w latach 2015/2016). Już na początku zagrali dwaj faworyci w tym roczniku - Krupiński Suszec z Iskrą Pszczyna. Zawodnicy trenera Lecha Kwiatkowskiego prowadzili po golu Dominika Nycza, na 1-1 strzelił Tymoteusz Czukiewski, ale późniejszy król strzelców Kuba Mielczarek przesądził o zwycięstwie Krupińskiego. W drugim meczu pierwszej serii LKS Czarków po bramce najlepszego snajpera eliminacji Eryka Saloma pokonał KEJBI Pawłowice 1-0. Krupiński i Iskra wygrali kolejne swoje spotkania i w takiej kolejności stanęli na podium. Na trzecim miejscu uplasował się LKS Czarków, a na czwartym KEJBI Pawłowice.`
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (24 stycznia 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
więcej