Koniec pucharowej przygody NEXX-u

NEXX Goczałkowice przegrał w meczu 1/64 Pucharu Polski w Futsalu z Polonią Bielany Wrocławskie 5-8 i pożegnał się z rozgrywkami. Komplet publiczności w niedzielny wieczór w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie był jednak świadkiem dobrego widowiska.

Dwa tygodnie wcześniej NEXX zwyciężył w turnieju finałowym na szczeblu Śląskiego ZPN, który
rozgrywany był w Goczałkowicach-Zdroju. Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice miała w nim po
raz pierwszy dwóch reprezentantów, bo oprócz NEXX-u (triumfował w turnieju półfinałowym w Knurowie)
awans uzyskał również wicemistrz ligi Stado Goczałkowice (dzięki zwycięstwu w drugim półfinale w
Wilkowicach). Oprócz naszych drużyn w finale zagrali GSM Nasz Dom Ruda Śląska i OWB Ekspert
Katowice, ale o końcowym sukcesie NEXX-u zadecydował właśnie mecz ze Stadem. NEXX zwyciężył 5-
0 po trzech golach Wojciecha Dragona, jednym Marka Skipioła i Adama Grygiera i zajął pierwsze
miejsce, a Stado w swoim pucharowym debiucie było drugie.
Jeszcze kilka minut przed końcem niedzielnego meczu wydawało się, że nic nie jest w stanie naszym
zawodnikom odebrać awansu do kolejnej rundy szczebla centralnego. Ze stanu 1-3 zdołali po przerwie
„wyciągnąć” wynik na 5-3, ale to drugoligowcy w ostatnich minutach postawili na swoim i pierwszy raz w
historii awansowali do dalszych gier. Tym razem do Pszczyny nie przyjedzie więc zespół pokroju
Constractu Lubawa bądź BSF Bochnia, z którymi NEXX-y odpadały we wcześniejszych sezonach.