UKS Centrum idzie jak burza

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna ani myślą się zatrzymywać. Podopieczne trenera Grzegorza Krystkiewicza wygrały kolejne cztery mecze i jako jedyna drużyna z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli I Ligi Śląskiej Kobiet.

W ostatnią sobotę października pszczynianki pokonały na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 3-1 (27-25, 17-25, 25-14, 25-15), potem wygrały u siebie z Gwiazdą Tarnowskie Góry 3-0 ((25-16, 25-17, 25-19), zwyciężyły w Żywcu ze Stalą Śrubiarnią SMS ŻAPN 3-1 (25-18, 18-25, 25-15, 25-13).
Przed tygodniem w hali przy ul. Zamenhofa doszło do meczu na szczycie z sąsiadem zza miedzy - MKS Czechowice-Dziedzice. Czechowiczanki również do ubiegłej soboty nie zaznały goryczy porażki, i to one lepiej rozpoczęły to spotkanie, wygrywając pierwsze dwa sety. Wówczas pewnie mało kto z licznie zgromadzonej publiczności wierzył, że nasz zespół zdoła odwrócić losy tej potyczki. Jednak UKS Centrum włączył piąty bieg, wygrywając bardzo ważnego trzeciego seta, a w czwartym nie dał szans opadającym z sił przeciwniczkom. Podobnie było w tie breaku i pszczynianki ostatecznie zwyciężyły 3-2 (20-25, 18-25, 25-20, 25-14, 15-8), a najlepszą zawodniczką na parkiecie, wybraną zresztą MVP meczu została najmłodsza siatkarka, wychowanka UKS-u - Justyna Parko.