Mistrzowie z trzech klubów

KEJBI Pawłowice w najmłodszej kategorii skrzatów, MKS Iskra Pszczyna wśród żaków i GKS Krupiński Suszec w orlikach - to zwycięzcy tegorocznych XIV Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. Turniej finałowy odbył się w upalną niedzielę 10 września na boisku piłkarskim „Orlik” przy pszczyńskim POSiR-rze.

Tak się złożyło, że akurat wtedy obchodzony jest Dzień Piłkarza, który upamiętnia zdobycie złotych medali olimpijskich w 1972 roku. Wówczas w finale turnieju olimpijskiego w Monachium reprezentacja Polski pokonała Węgrów 2-1.
Natomiast do turnieju finałowego XIV Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. awansowało 12 drużyn w trzech kategoriach wiekowych - skrzatów U7, żaków U 8/U9 i orlików U10/U11, które o prawo gry wśród najlepszych walczyły podczas zeszłego weekendu. Podobnie jak w eliminacjach, mecze w finałach trwały po 12 minut bez zmian stron w każdej kategorii.
Finałowe granie rozpoczęliśmy od najmłodszej kategorii, czyli skrzatów U7. Sześciolatki zagrały w naszych mistrzostwach po raz pierwszy, grano na dwóch boiskach równocześnie (w poprzek Orlika, na małe bramki, po 4 zawodników w polu bez bramkarza). Rywalizacja była jednak bardzo zacięta, a w meczach padło mnóstwo goli. Ostatecznie komplet punktów wywalczyło KEJBI Pawłowice, które w decydującym meczu pokonało pszczyńską Iskrę 2-1. Pszczynianie byli drudzy po wygranych ze Zniczem Jankowice i Pniówkiem Pawłowice, a trzecie miejsce zajął Znicz dzięki lepszemu bilansowi bramek z Pniówkiem (w bezpośrednim meczu był remis).
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (22 listopada 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
więcej