Eliza Megger Mistrzynią Polski

W ostatnią sobotę listopada w Oleśnie odbyły się 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w biegu na 4 kilometry zdobyła Eliza Megger z LKS Pszczyna. Była to ostatnia impreza rangi mistrzowskiej tak bogatego w starty i wyniki sezonu 2022.

Podopieczna trenerki Marzanny Helbik wyprzedziła na mecie Aleksandrę Płocińską (SRS Kondycja Piaseczno) i Natalię Bielak (KS SMS Szklarska Poręba). Doskonałe, choć nie bardzo lubiane przez zawodników, czwarte miejsce w kategorii U18 zajął inny reprezentant pszczyńskiego LKS-u, Jakub Machulec.
- Biegi przełajowe to siła charakteru, brak komfortu równej powierzchni stadionu, niejednokrotnie wiatr i deszcz, zimno, bo zawody rozgrywane są późną jesienią... Trasa przełajowa w Oleśnie przebiegała przez łąkę, las, po piaszczystych ścieżkach. Zawodnicy mierząc się z naturalnymi trudnościami trasy i pokonując ułożone drewniane kłody musieli wykazać się dobrym przygotowaniem i hartem ducha - mówi trenerka pszczyńskich biegaczy Marzanna Helbik.
Zarówno Eliza jak i Kuba udziałem w przełajowych mistrzostwach zakończyli niezwykle udany sezon. Dla Elizy to był czwarty medal zdobyty w tym sezonie (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy). Dodając do tego udział w Mistrzostwach Europy w Monachium i świetny wynik na dystansie 1 500 metrów, klasyfikujący zawodniczkę na ósmym miejscu w europejskim rankingu, należy uznać sezon 2022 za wyjątkowy.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (28 września 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
  • Numer 4, 27 kwietnia 2023r.
  • Numer 3, 23 marca 2023r.
więcej