III liga Podsumowanie rundy jesiennej

Dziewiąte miejsce Pniówka Pawłowice i piętnaste LKS Goczałkowice-Zdrój - to bilans drużyn z powiatu pszczyńskiego na półmetku rozgrywek. Piłkarzy z Goczałkowic czeka wiosną walka o utrzymanie. Natomiast poza prowadzącymi rezerwami Rakowa Częstochowa, o awans powalczą zapewne Polonia Bytom i Rekord Bielsko-Biała.

Jednak tylko dla niektórych może to być niespodzianka. Rok temu o tej porze LKS przewodził trzecioligowej stawce, by skończyć sezon na 5.miejscu. Latem doszło w klubie do prawdziwej rewolucji kadrowej. Z drużyną pożegnało się kilkunastu zawodników, w tym najlepszy strzelec Piotr Ćwielong, czy inni gracze podstawowego składu - bramkarz Patryk Szczuka, Damian Furczyk, Filip Matuszczyk, Marcin Kazimierowicz, Przemysław Mońka, Oliver Nowak, Wojciech Dragon czy Piotr Maroszek. Z trzonu drużyny zostali tylko doświadczeni Adam Danch, Mariusz Magiera, Łukasz Hanzel czy młody, ale już ograny Dominik Zięba. W dodatku cały czas kontuzję leczy Łukasz Piszczek, który w 2022 roku nie pojawił się na boisku, tylko skupił się na pracy trenerskiej razem z Damianem Baronem.
W ich miejsce przyszło sporo młodych graczy - Klaudiusz Mazur, Remigiusz Flasz i Michał Nadolski z Gwarka Zabrze, Michał Nagrodzki z Zagłębia II Lubin, Konrad Sieradzki z Podbeskidzia, Bartłomiej Ślosarczyk z Drzewiarza Jasienica oraz niewiele starsi Radosław Dzierbicki z Rekordu Bielsko-Biała i Ukraińcy z Gwarka Ornontowice - Ołeksij Bryżenko i Denys Prytykowskij.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (26 stycznia 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 15 grudnia 2022r.
  • Numer 11, 24 listopada 2022r.
  • Numer 10, 19 października 2022r.
  • Numer 9, 22 września 2022r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
więcej