Zmarł Stanisław Dragon

W sobotę, 17 września w wieku 85 lat zmarł Stanisław Dragon, wieloletni kierownik sekcji i drużyny pszczyńskiej Iskry, a także zasłużony działacz Podokręgów Bielsko-Biała i Tychy.

Urodzony w 1937 roku Stanisław Dragon w wieku 20 lat został kierownikiem drugiej drużyny seniorów w pszczyńskiej Sparcie (pod taką nazwą występowała wówczas Iskra). Potem był kierownikiem pierwszego zespołu, a następnie całej sekcji piłki nożnej, a także sekretarzem klubu.
Od połowy lat 60-tych jako jedyny przedstawiciel powiatu pszczyńskiego był członkiem Wydziału Gier i Dyscypliny Podokręgu Bielsko-Biała, a późnej także jego sekretarzem. Po zmianach administracyjnych w Polsce w 1975 roku kluby z naszego powiatu przeszły do nowo utworzonego Podokręgu Tychy, powstałego rok później. Stanisław Dragon był jednym z założycieli i organizatorów nowego podokręgu. Przez 20 lat, aż do 1995 roku, był sekretarzem i przewodniczącym Wydziału Gier i Dyscypliny, pełnił także funkcję wiceprezesa Podokręgu. Za swoją działalność wyróżniony został wieloma odznaczeniami i medalami związkowymi, w tym najważniejszym - złotym medalem PZPN za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej.
Sprawami pszczyńskiej Iskry interesował się do końca swoich dni, a kiedy jeszcze zdrowie pozwalało chodził na mecze nie tylko pierwszej drużyny, ale także drużyny rezerw czy juniorów, rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Pszczynie. Mocno wspierał także na piłkarskiej drodze swoich wnuków Mateusza i Wojtka, który od niedawna znowu jest zawodnikiem Iskry.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (24 listopada 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 19 października 2022r.
  • Numer 9, 22 września 2022r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
więcej