Młodzi mistrzowie powiatu wyłonieni

W sobotę, 3 września na boisku „Orlik” przy pszczyńskim POSiR-ze rozegrany został turniej finałowy XIII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. Wśród orlików zwyciężył LKS Wisła Wielka, a wśród żaków KEJBI Pawłowice.

W obu kategoriach wiekowych do gier finałowych awansowały po 4 drużyny, a rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” raz 15 minut. Wśród orlików (U10/U11) bezkonkurencyjna okazała się ekipa LKS-u Wisła Wielka, która wygrała wszystkie trzy mecze. W decydującym starciu zespół trenera Łukasza Pietryi pokonał Iskrę Pszczyna 1-0. Drugie miejsce zajęła wspomniana już Iskra, a trzecie, dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu z Football Project Suszec, wywalczył LKS Mizerów.
W najmłodszej kategorii (U8/U9) po raz pierwszy w historii najlepsza okazała się szkółka KEJBI Pawłowice. Założona i prowadzona przez Krzysztofa Bodzionego drużyna zgromadziła tyle samo punktów co Krupiński Suszec, ale strzeliła o jednego gola więcej. Emocje trwały jednak do ostatnich sekund, bowiem w derbowym spotkaniu KEJBI z Pniówkiem długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce doszło do bolesnego starcia dwóch zawodników, a po kilkuminutowej przerwie grę z rzutu wolnego wznowiło KEJBI. Igor Kazoń trafił do bramki, ale przed gwizdkiem sędziego i wolny został powtórzony. Młody zawodnik z Pawłowic za drugim razem także okazał się bezbłędny i po chwili wraz z kolegami mógł unieść ręce w geście triumfu.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (22 listopada 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
więcej