RoadPro z Pucharem Starosty

RoadPro Pszczyna triumfował w XXI Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który w niedzielę, 7 sierpnia został rozegrany na boisku „Orlik” przy POSiR. W finale pszczynianie wygrali z Hiacyntem Tychy 1-0.

Puchar wrócił do Pszczyny po dwóch latach. Przed rokiem zwyciężył właśnie Hiacynt, który był wtedy
absolutnym beniaminkiem. Tegoroczny triumfator - RoadPro Pszczyna pod tą nazwą wystąpił także po raz pierwszy, ale oparty był na zawodnikach OKS-u i kilku innych, znanych z występów w PALP-ie. Ostatecznie spośród 9 zgłoszonych drużyn zagrało 8, podzielonych na dwie grupy. W grupie A od mocnego uderzenia rozpoczął Hiacynt, który rozbił Ośrodek nad Dokawą 5-2. Hat trickiem popisał się w tym meczu Konrad Jakubczyk, któremu ten wyczyn pozwolił na zdobycie tytułu króla strzelców.
W dwóch pierwszych meczach grupy B zobaczyliśmy tylko po jednej bramce. BKR Team wygrał z Profi M-Tec po strzale Mateusza Drzyzgi, a Stado pokonało Ełkę po golu Dawida Wilgosa. Później Stado zwyciężyło Profi M-Tec 2-0, a „wisienką na torcie” było trafienie Kamila Żemły. Popularny „Buła” huknął z połowy boiska w samo okienko bramki Adriana Chrobaszczyka. Wynik na 2-0 ustalił po rzucie karnym Dawid Wilgos.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (22 września 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
więcej