Manhattan wygrywa w turnieju oldbojów

Manhattan Trzebinia okazał się najlepszym zespołem IX Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który w ostatnią niedzielę lipca odbył się na boisku „Orlik” przy POSiR. W strugach deszczu do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, rywalizujących systemem „każdy z każdym”.

Turniej rozpoczął się od przegranej Manhattanu z ubiegłorocznym zwycięzcą - Almą Miedźna. Jak się potem okazało, dla ekipy z Trzebini były to złe miłego początki, bowiem po zmianie koszulek z czarnych na żółte byli już bezkonkurencyjni... W drugim meczu Oldboys Czechowice po golu Seweryna Budy zwyciężyły pszczyński Relaks, a na koniec pierwszej serii Ośrodek nad Dokawą pokonał Ełkę 2-0 po dwóch trafieniach Janusza Zdunka, który tym samym rozpoczął marsz po tytuł króla strzelców.
Potem Manhattan rozbił Czechowice 4-1, Alma zremisowała z Ełką, a Ośrodek nad Dokawą wygrał z Relaksem i drużyna Grzegorza Ryguły jako jedyna po dwóch kolejkach miała komplet punktów. W trzeciej rundzie padły dwa remisy (Manhattan - Ełka i Relaks - Alma), a Ośrodek nad Dokawą został zastopowany przez czechowiczan. Ośrodek prowadził 1-0 po golu Janusza Zdunka, ale później do bramki trafili Andrzej Płonka, Adrian Damaz i Krzysztof Adamczyk, dzięki czemu debiutujący w turnieju oldboje zza Wisły pozostali „w grze”.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (22 września 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
więcej