Jakub Machulec wicemistrzem OOM

W dniach 15-17 lipca w Bielsku Białej odbyły się 54. PZLA Mistrzostw Polski U18 w ramach 28. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentant LKS Pszczyna Jakub Machulec został wicemistrzem Polski w biegu na 1 500 m.

Kuba przewodził stawce zawodników do finiszowych 200 metrów przed metą. Wtedy zaatakował lider tabel Wiktor Miłkowski (UKS 48 Warszawa), który nie oddał prowadzenia do mety, mimo że Kuba niwelował stratę kilku metrów do prowadzącego. Zawodnicy uzyskali odpowiednio czasy - 4:03,02 i 4:03,93.
Nieco wcześniej, w Radomiu, odbyły się 76.PZLA Mistrzostwa Polski U20. Tu też mieliśmy jedną reprezentantkę - Wiktorię Prządkę, która wyjechała z mistrzostw z nowymi rekordami życiowymi w biegach na 800 m i 1 500 m.
Wiktoria po pasjonującej walce w biegu eliminacyjnym na 800 m zakwalifikowała się do finału uzyskując wynik 2:11,21 (rekord życiowy). W finale zajęła siódme miejsce z rezultatem 2:12,20. W biegu na 1 500 m zwyciężyła w swojej serii zajmując ostatecznie 11 miejsce. Wynik 4:37,54 jest jej nowym rekordem życiowym na tym dystansie.