Jacek Majewski na Mistrzostwach Świata…

Wychowanek Iskry Pszczyna i trenera Marka Bieli Jacek Majewski pobiegł w reprezentacyjnej sztafecie 4x400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata, które odbywały się w Belgradzie.

W ostatnim dniu mistrzostw w biegu eliminacyjnym Majewski, który obecnie jest zawodnikiem AZS AWF Katowice, biegł na trzeciej zmianie, po Tymoteuszu Zimnym i Mateuszu Rzeźniczaku, a przed Kajetanem Duszyńskim. Polacy zajęli drugie miejsce ustępując Holendrom, ale pobiegli na tyle szybko, że awansowali do finału.
W wieczornym finale mieszkający w Ćwiklicach zawodnik pełnił rolę rezerwowego, a na trzeciej zmianie zastąpił go Maksymilian Klepacki. Ostatecznie biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce. Złoto wywalczyli Belgowie srebro Hiszpanie, a brąz Holendrzy. Za Polakami byli jeszcze Brytyjczycy i Czesi, a nieoczekiwanie w gronie walczących o medale zabrakło Amerykanów.

… a Eliza Megger na Akademickich Mistrzostwach Świata
Reprezentantka LKS Pszczyna Eliza Megger zajęła szóste miejsce w sztafecie mieszanej w Akademickich Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które 12 marca odbyły się w portugalskim Aveiro.
Podopieczna trenerki Marzanny Helbik biegła na pierwszej zmianie na 4 kilometry, podobnie jak Robert Kulik. Potem na 2 kilometry pobiegli Aleksandra Płocińska i Szymon Skalski. W trudnych warunkach pogodowych i na niełatwej trasie zwyciężyli Francuzi przed Brytyjczykami i Hiszpanami.