Jubileuszowy remis

18 września przy okazji derbowego meczu LKS Łąka - Iskra Pszczyna oba kluby obchodziły swoje jubileusze. Łączanie świętowali zaległe 75-lecie (przełożone z zeszłego roku z powodu pandemii), a pszczynianie - 70-lecie.

Od rana na boiskach przy ul. Turystycznej w Łące trwały rozgrywki młodzieżowe, a przed meczem ligowym prezes Podokręgu Tychy Piotr Swoboda, do którego później dołączył prezes Śląskiego ZPN i świeżo wybrany wiceprezes PZPN Henryk Kula, odznaczył najbardziej zasłużonych zawodników i działaczy obu klubów. Prezesi Dawid Szewczulak (LKS Łąka) i Andrzej Puchała (Iskra Pszczyna) odebrali też pamiątkowe grawertony, piłki i czeki na zakup sprzętu sportowego, a do życzeń i prezentów dołożyli się też włodarze powiatu i gminy.
Na boisku, choć walki nie brakowało, padł polubowny remis 1-1. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando „Zielonych”, którzy prowadzili po golu Macieja Szandurskiego. Gospodarze nie wykorzystali świetnej sytuacji na podwyższenie wyniku tuż przed przerwą, ale z rzutu karnego przestrzelił Damian Kraus. Po zmianie stron do głosu doszli pszczynianie i wyrównali za sprawą Kamila Komrausa, który, podobnie jak wcześniej Szandurski, wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (24 listopada 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 19 października 2022r.
  • Numer 9, 22 września 2022r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
więcej