ULKTS Pszczyna w II lidze

Po bardzo dobrym ubiegłorocznym sezonie, w którym drużyna ULKTS Pszczyna zdobyła mistrzostwo III ligi męskiej w tenisie stołowym i uzyskała prawo gry w barażach. Dzięki porozumieniu z LKS Pogórze ULKTS awansował do II ligi grupy mistrzowskiej.

W inaugurującym drugoligowe rozgrywki meczu w Gorzowie Śląskim (woj. opolskie) pszczynianie zmierzyli się ze zdecydowanym faworytem - LZS Blyss Kujakowice. Gospodarze wygrali 8-2, a punkty dla ULKTS-u zdobyli Artur Sobel oraz w deblu Janusz Friebe z Soblem. W drugim meczu, także rozegranym na wyjeździe, ULKTS przegrał z MKS Płotbud Skarbek Tarnowskie Góry 2-8.
Wreszcie w piątkowy wieczór 8 października w sali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Kazimierza Wielkiego pszczynianie po raz pierwszy zagrali mecz II ligi jako gospodarze. Przeciwnikiem był MOSiR Łaziska Górne - drużyna znana ULKTS-owi z gier barażowych. Wtedy padł podwójny remis, ale od tego czasu składy drużyn nieco się zmieniły (w obu doszło do wzmocnień). Po ponad dwugodzinnej walce na dwóch stołach pszczynianie wywalczyli swój pierwszy punkt w lidze za remis 5-5 (po dwa punkty zdobyli Tadeusz Durka i Artur Sobel w grach pojedynczych, a jeden w deblu dołożyli Krzysztof Lewczak z Durką).
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (24 listopada 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 19 października 2022r.
  • Numer 9, 22 września 2022r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
więcej