ULKTS Pszczyna w II lidze

Po bardzo dobrym ubiegłorocznym sezonie, w którym drużyna ULKTS Pszczyna zdobyła mistrzostwo III ligi męskiej w tenisie stołowym i uzyskała prawo gry w barażach. Dzięki porozumieniu z LKS Pogórze ULKTS awansował do II ligi grupy mistrzowskiej.

W inaugurującym drugoligowe rozgrywki meczu w Gorzowie Śląskim (woj. opolskie) pszczynianie zmierzyli się ze zdecydowanym faworytem - LZS Blyss Kujakowice. Gospodarze wygrali 8-2, a punkty dla ULKTS-u zdobyli Artur Sobel oraz w deblu Janusz Friebe z Soblem. W drugim meczu, także rozegranym na wyjeździe, ULKTS przegrał z MKS Płotbud Skarbek Tarnowskie Góry 2-8.
Wreszcie w piątkowy wieczór 8 października w sali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Kazimierza Wielkiego pszczynianie po raz pierwszy zagrali mecz II ligi jako gospodarze. Przeciwnikiem był MOSiR Łaziska Górne - drużyna znana ULKTS-owi z gier barażowych. Wtedy padł podwójny remis, ale od tego czasu składy drużyn nieco się zmieniły (w obu doszło do wzmocnień). Po ponad dwugodzinnej walce na dwóch stołach pszczynianie wywalczyli swój pierwszy punkt w lidze za remis 5-5 (po dwa punkty zdobyli Tadeusz Durka i Artur Sobel w grach pojedynczych, a jeden w deblu dołożyli Krzysztof Lewczak z Durką).
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (26 czerwca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 29 maja 2024r.
  • Numer 4, 24 kwietnia 2024r.
  • Numer 3, 27 marca 2024r.
  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
więcej