LKS Goczałkowice liderem

Po dwóch kolejkach nowego sezonu liderem trzeciej grupy III ligi jest LKS Goczałkowice-Zdrój. Wszystko dzięki walkowerowi w pierwszym meczu ze Ślęzą Wrocław. Pniówek Pawłowice ma na koncie remis i zwycięstwo.

Mocno zmieniony kadrowo zespół z Goczałkowic na inaugurację podejmował zespół ze stolicy Dolnego Śląska, i licznie zgromadzona publiczność (ok. 600 widzów) zobaczyła dobre widowisko. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się wrocławianie, ale dyrygowana przez Łukasza Piszczka i Mariusza Magierę defensywa miejscowych nie dała się zaskoczyć. Po zmianie stron LKS objął prowadzenie - szybko rozegrany rzut wolny przez Piotra Ćwielonga w 63 minucie na gola zamienił Przemysław Mońka.
Potem oglądaliśmy dwie czerwone kartki - dla Roberta Pisarczuka (za dwie żółte) w 73 minucie i dla golkipera gospodarzy Łukasza Mrzyka za niesportowe zachowanie w 84 minucie. W międzyczasie było jeszcze zamieszanie z liczbą zawodników na boisku (w ekipie z Wrocławia po czerwonej kartce nadal przez chwilę przebywało 11 zawodników), potem kolejna przerwa związana ze zmianą w bramce (za Mrzyka wszedł Patryk Szczuka, ale plac gry opuścił Ćwielong). W efekcie sędzia „dorzucił” aż 9 minut i właśnie w doliczonym czasie Brazylijczyk z włoskim paszportem Vinicius Matheus doprowadził do wyrównania.
Jednak zaraz po meczu okazało się, że będziemy mieli walkower dla gospodarzy.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (26 czerwca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 29 maja 2024r.
  • Numer 4, 24 kwietnia 2024r.
  • Numer 3, 27 marca 2024r.
  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
więcej