Piłka plażowa

Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem triumfatorem Turnieju Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej została drużyna Callistoshop z Rudy Śląskiej.

Do turnieju rozgrywanego w niedzielę na boisku piaskowym POSiR-u przystąpiło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. W obu rywalizacja była bardzo zacięta, czego dowodem jest fakt, że o awansie obu finalistów do dalszych gier zadecydowały dopiero ostatnie mecze grupowe. W dodatku oba zespoły awansowały z drugich miejsc.
W grupie A z trzema zwycięstwami i remisem zwyciężył ubiegłoroczny wicemistrz - Pod Jesionami Tychy. Tyszanie przyjechali do Pszczyny mocną ekipą... futsalową, ze Zbigniewem Modrzikiem w bramce, a także wieloletnimi reprezentantami Polski - Michałem Słoniną i Andrzejem Szłapą (byłym już trenerem mistrzowskiego Rekordu Bielsko-Biała). Jedynym zespołem, który urwał punkty „Jesionom” było Stado Goczałkowice. Zespół Mateusza Machonia i Mateusza Kalarusa do końca miał szansę na wyjście z grupy, chociaż wcześniej po dramatycznym meczu uległ Ełce Team 2-3. W decydującym starciu przegrał jednak z pierwszym zespołem UKS Milenium Gliwice 0-2 i zajął ostatecznie czwarte miejsce w grupie (dzięki wygranej w bezpośrednim meczu trzecia była Ełka).
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (26 czerwca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 29 maja 2024r.
  • Numer 4, 24 kwietnia 2024r.
  • Numer 3, 27 marca 2024r.
  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
więcej