Sylwia Indeka mistrzynią Polski

Olbrzymi sukces odniosła Sylwia Indeka na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10 000 metrów, które odbyły się w sobotę, 24 kwietnia w Goleniowe. Zawodniczka LKS Pszczyna pobiła swój rekord życiowy i została mistrzynią Polski!

Czas naszej Mistrzyni to 33 minuty i 24 sekundy. Na starcie do sześciu serii (4 serie mężczyzn i 2 serie kobiet) stanęło ponad 140 uczestników. Wśród nich jedyna pszczynianka reprezentująca klub LKS Pszczyna Sylwia Indeka. W ubiegłym roku w Karpaczu Sylwia na tym samym dystansie zajęła czwarte miejsce. Klubowymi trenerami Indeki są Marzanna i Joachim Helbikowie.
W biegu głównym kobiet na starcie stanęły 23 zawodniczki. Od początku tempo biegu nadawały dwie zawodniczki, wielokrotne mistrzynie Polski, Renata Pliś i Paulina Kaczyńska. Od trzeciego kilometra na czoło wysunęła się Izabela Paszkiewicz, która niedawno wypełniła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w maratonie. Od połowy dystansu na czoło stawki wysunęła się Sylwia i przez następne kilometry zmieniała się z Izą na prowadzeniu.