Medale Mistrzostw Śląska

W Łodzi odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci (U14). Maksymilian Biela z Iskry Pszczyna zdobył tytuł Wicemistrza Śląska Młodzików w wieloskoku (10,53 m), natomiast Krzysztof Dudzik z LKS-u Pszczyna zdobył brązowy medal w biegu na 300 metrów (46,37 s).

Wieloskok jest nową konkurencją rozgrywaną w celu przygotowania młodych adeptów lekkiej atletyki do trudniejszej konkurencji - trójskoku - rozgrywanej dopiero od kategorii juniora młodszego. Maks startował także w skoku w dal (5,06 m - rekord życiowy) i zajął 5 lokatę.
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się też ubiegłoroczny Mistrz Śląska Dzieci U12 na 60 metrów - Oliwier Bagiński, który na tym samym dystansie zajął siódme miejsce (8,70 s), natomiast w skoku w dal z rekordem życiowym 4,69 m uplasował się tuż za podium na czwartej pozycji.
Dwa tygodnie później w zupełnie innej scenerii i miejscu (Konopiska) odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików (U16) i Dzieci (U12 i U14) w biegach przełajowych. Mistrzem Śląska Dzieci (U12) w biegu na 800 metrów został Franciszek Szymura, który w połowie dystansu wysunął się na prowadzenie i nie oddał go już do końca biegu. Warto podkreślić fakt, że dla Franka był to debiut w zawodach lekkoatletycznych.