Punkt nadziei Iskry

Iskra Pszczyna na inaugurację rundy rewanżowej zremisowała z Kuźnią Ustroń 1-1. Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną trawą w Ustroniu, ale to Iskra pełniła funkcję gospodarza. Wszystko ze względu na to, że Stadion Miejski po remoncie dalej nie został dopuszczony do użytku…

Ze względu na wycofanie się z rozgrywek Odry Centrum Wodzisław opracowany został zupełnie nowy terminarz, już bez pauz. Według niego najbliższe trzy mecze podopieczni trenera Jana Wleciałowskiego zagrają na wyjazdach, a potem dwukrotnie zagrają w roli gospodarza. Jednak czy zaplanowany na 10 kwietnia mecz z Podbeskidziem II Bielsko-Biała odbędzie się na Bogedaina 22 - tego niestety nie wie nikt…
Wracając do ustrońskiej potyczki. Kuźnia zdobyła prowadzenie po golu „do szatni” - w 45. minucie świetnie broniącego w całym meczu Dominika Chmiela strzałem z kilkunastu metrów pokonał Michał Pietraczyk. Po zmianie stron pszczynianie ostro wzięli się do roboty i już dwie minuty po gwizdu w polu karnym faulowany był Kamil Komraus, a skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się niezawodny Tomasz Zawadzki.