Wiktoria Prządka wicemistrzynią Polski

W dniach 12-14 lutego w toruńskiej hali ARENA odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Świetny występ w biegu na 800 metrów juniorek U20 zanotowała Wiktoria Prządka, która z wynikiem 2:18,13 została wicemistrzynią Polski.

W biegu eliminacyjnym zawodniczka LKS Pszczyna pewnie wygrała (2:16,75), w finale zaś, przy bardzo wolnym tempie biegu, zbyt późno zareagowała na atak na ostatnim okrążeniu Karoliny Porębskiej, która nie oddała prowadzenia aż do mety. Wiktorii zabrakło przysłowiowego „dystansu”.
Kolejną reprezentantką LKS-u w mistrzostwach była Sabina Głąbek, która startowała w biegu na 1 000 metrów w kategorii U18 i zajęła 13. miejsce. Wynik 3:04,35, jaki uzyskała, jest jej rekordem życiowym. Natomiast Jakub Machulec zajął szóste miejsce w biegu na 1 000 metrów U18. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski U16 zadebiutował w starszej kategorii nie tylko bardzo wysokim szóstym miejscem, ale też rekordem życiowym 2:37,57 (o dwie sekundy lepszym od poprzedniego).
Trenerka Marzanna Helbik występ naszych reprezentantów w sezonie halowym, a szczególnie w Mistrzostwach Polski, ocenia bardzo dobrze. - Wicemistrzostwo Polski Wiktorii i bardzo dobre miejsca Sabiny i Kuby z rekordami życiowymi świadczą o świetnej dyspozycji i przygotowaniu do zawodów - podsumowuje toruńskie mistrzostwa.